سه شنبه, 28 مهر 1394 ساعت 16:57

مصاحبه سرکار خانم حلاج از روزنامه سرخاب با مدیر پروژه ایپک پالاس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

"مصاحبه سرکار خانم حلاج از روزنامه سرخاب با مدیر پروژه ایپک پالاس"

واقعیت این است که در جایگاه یک شهروند نمی توان از رونق اقتصادی و تعدد سرمایه گذاری در عرصه ساخت و ساز شهر خوشحال نبود؛ ... و البته وقتی این سرمایه گذاری در مناطقی صورت گیرد که کمتر مورد توجه کارآفرینان واقع شده، این شادی مضاعف می شود. در مورد مجموعه مدیریتی تصمیم ساز در پروژه موسوم به «ایپک پالاس» آنچه بیش از هر چیز جلب توجه می کند ریسک پذیری و نوآوری در مکانیابی است. چه، همانطور که در شماره قبل اشاره کردیم بنا به نظر کارشناسان و حتی اخیرا ریاست سابق شورای شهر تبریز، منطقه ای که شهرک اندیشه در ان آرام گرفته است به این آسانی ها نمی لرزد و این موضوع می تواند به نوعی گویای دور اندیشی سرمایه گذار باشد و چه بسا گشایش گر افق هایی نو برای سایر کسانی که دوست دارند به نحوی در آبادانی این منطقه سهیم باشند. با احمدپور (مدیر پروژه) که صحبت می کردیم به عینه دغدغه های یک کارآفرین مسئول را می شد که رصد کنی و البته تیزهوشی یک سرمایه گذار مجرب را از لابه لای خطوط پاسخ هایش تشخیص دهی... . این نگاهی است که شهرمان به آن احتیاج دارد ترکیبی از دور اندیشی، تیزهوشی و نهایتا مسئولیت پذیری. ای کاش این گفتگو در کنار اطلاع رسانی، قدمی کوچک در جذب همفکران احمدپور و همکارانش به سوی مناطق مشابه جهت رونق هر چه بیشتر شهرمان به پیش بردارد.

جناب احمدپور سرمایه گذاری در غرب تبریز موضوعی است که حداقل در حوزه مجتمع های تجاری چندان باب نبوده؛ به نظر میرسد که ایپک پالاس به نوعی آغازگر یک جریان یا حتی فرهنگ در عرصه سرمایه گذاری ساخت و ساز در غرب تبریز باشد که البته از منظر مخاطب و مردم نکات مثبتی را به همراه دارد و چه بسا مسئولیت های سنگینی برای سرمایه گذار و مدیریت شهری... . اجازه بدهید از نام پروژه تان شروع کنیم که ظاهرا به معنای قصر ابریشم است..

اتفاقا ما اولین کاری که انجام دادیم انتخاب اسم پروژه بود اسم آن را ایپک پالاس به معنی فرش ابریشمی نهادیم و البته در معنای انگلیسی پالاس (palace)، آن را به کاخ تعبیر کردیم. به نوعی در انتخاب این اسم هم ظرافت و تلالو فرش و هم صلابت و مقاومت تار و پود ان مد نظر بوده است و فرش هم از جمله مصنوعات اصیل و پر قذمت تبریز است. با انتخاب اسمی در این معنا، قدم در راه ساخت پروژه با هدف اعتلای فضای شهری در نقطه ای تازه توسعه یافته از شهر گذاشتیم.

ما در شروع پروژه تحقیقات میدانی وسیعی را آغاز کردیم. طبق آمارهای تهیه شده از شهرداری در سال 90، به این نتیجه رسیدیم که علیرغم استقرار 26% از جمعیت شهر در شرق تبریز با تعدد مراکز تجاری در این بخش شهر مواجه هستیم در صورتی که غرب تبریز با دربرگیری جمعیت بالغ بر 50%، تنها چند مجموعه تجاری آن هم به صورت پراکنده را شامل می شود، که از لحاظ معماری و جدابیت های کارکردی و تفریحی هم چندان مطرح نیستند. بنابراین تصمیم گرفتیم در محدوده غرب تبریز مجموعه ای را بنا نهیم که هم پاسخگوی نیاز خرید ساکنان محدوده باشد و هم مکانی برای تفریح و گذران اوقات فراغت باشد. مجموعه ایپک پالاس از نظر امکانات و مواد و مصالح به کار رفته در آن در حد بسیار مطلوبی است و سعی بر آن داشتیم که بهترین هارا در ساخت پروژه به کار ببریم. تلاش کرده ایم هر انتظاری که مخاطب فضا از یک مجموعه تجاری و تفریحی دارد در ایپک پالاس براورده کنیم. در این راستا از 21000 متر مربع احداثی فقط حدود 5100 مترمربع تجاری است یعنی نزدیک به 25% به فروش اختصاص داده ایم و بقیه را فضاهای عمومی و باز در نظر گرفته ایم تا شهروندان نهایت استفاده را از فضای موجود ببرند.

از طرفی دیگر همانطور که می دانید شهرک اندیشه از مناطق امن تبریز از لحاظ دوری به گسل زلزله واقع شده است و این موضوع در انتخاب مکانی برای پروژه ای تجاری/تفریحی با حد بالای جذب جمعیت، می تواند تاثیرگذار باشد.

حتما تصدیق میکنید که معماری یک اثر، زبان گویا برای تعامل آن اثر با مردم است؛ در مورد پروژه به قول خودتان «فرش ابریشمی»، بزنگاه این تعامل و تجلی آن بر پیشانی بنا چگونه شکل گرفته است؟ [فرم ویژه نمای ساختمان در کنار جذابیت های بصری می تواند محل بحث های معمارانه باشد]

ما از سال 91 اقدامات پروژه را آغاز کردیم و از آنجایی که معماری آن برایمان مهم بود حدود یک سال با چند نفر از متخصصان این حوزه مشورت کردیم تا بالاخره نقشه های معماری مجموعه با سرپرستی مهندس بهرامی آماده شد. ابعاد زمین60 ×90 و زیربنای آن حدود 5200 متر مربع است. در مجموعه ایپک پالاس هدف ما ایجاد واحدهای تجاری به سبک بازار تبریز و نه فروشگاه های بسیار وسیع است. در طراحی پروژه بحث هویتی برای ما اهمیت داشت و اینکه کلیت مجموعه با اسمی که برای پروژه انتخاب کرده ایم همخوانی داشته باشد به همین سبب در نمای آن سعی شده است تا از گره ها و تار و پود فرش الهام گرفته شود.

به نظر میرسد که از یک طرف مقوله پارکینگ و از طرف دیگر فضاهای ورزشی می توانست به غنای یک مجموعه تجاری بیفزاید که ظاهرا چندان مدنظر نبوده است...

اتفاقا به منظور تامین پارکینگ مجموعه و ایجاد سینرژی در منطقه، با هماهنگی با مسئولان شهر قرار بر این شد که طراحی سایت روبرویی که اختصاص به پارک مهر ولایت دارد تحت نظر ما انجام شود که علاوه بر تامین 400 پارکینگ برای مجموعه، شامل آیتم هایی است که در فضاسازی سایت و ایجاد جذابیت برای حضور مردم بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پیست دوچرخه سواری کوهستانی، زمین اسکیت و پاتیناژ، و سایتی برای بازیها و رقابت های هیجانی و چند مرحله ای برای کودکان و جوانان که طراحی آن با مشاوره ترکیه ای ها انجام خواهد شد و دیوار صخره نوردی در فضای باز خارج از سالن که حتی قابلیت برگزاری مسابقات را هم داشته باشد، از برنامه هایی است که برای سایت روبروی مجموعه ایپک پالاس در نظر گرفته ایم. به عبارتی این 17000 مترمربع به نوعی بر مجموعه ایپک پالاس افزوده شده است.

شاید بعضی معتقد باشند که با توجه به شرایط مکانی پروژه باید تسهیلات ویژه ای برای واگذاری واحدهای پروژه در نظر گرفت عقیده شما چیست؟

در ایپک پالاس ما به دنبال اصنافی هستیم که در کار خود حرفه ای باشند چون می خواهیم مجموعه ای زنده و فعال داشته باشیم از طرفی برای ایجاد هماهنگی بین اصناف مجموعه، نحوه واگداری واحدها را به صورت سرقفلی و یا اجاره در نظر گرفته ایم و نه مالکیت. تمایل ما به همکاری با خود اصناف هست و نه اقشار دیگری که قصد خرید و واگذاری واحد را دارند؛ در واقع ما اصناف را مخاطب اصلی خود می دانیم. شرایط واگذاری واحدها نیز با توجه به وضعیت بازار انعطاف پذیر است و در صورتی که افراد مناسب و فعال به ما رجوع کنند تا حد امکان سعی خواهیم کرد تا با توجه به توان اقتصادی شان به تفاهم دو طرفه برسیم.

در کنار مجموعه ایپک پالاس مسجدی هم قرار دارد؛ شما تا به حال با متولیان مسجد برای توسعه فضایی مشترک تعامل داشته اید؟

همانطور که در شهرهای قدیم هم مرسوم بود که مسجد و بازار در کنار هم قرار داشته اند، ما هم در اینجا با مسجد همسایه هستیم و حتما که از خیر و برکت این همجواری بهره مند خواهیم بود ولی از آنجایی که متولیان امور متفاوتند زمینه برای توسعه مشترک تا کنون فراهم نشده است. البته ما مایل هستیم که با آنها همکاری داشته باشیم و مسلما توجه به توسعه مسجد در کنار مجموعه می تواند برای هر دو بنا مفید واقع شود.

در جستجویی که در اینترنت داشتم واحدهای شما چیزی نزدیک به هر مترمربع 12میلیون تومان است به نظر شما با توجه به ارزش منطقه ای این قیمت تا حدودی بالا به نظر نمیرسد؟

هزینه تمام شده پروژه (با احتساب پروانه ساختمانی و در نظر گرفتن فضاهای عمومی و پارکینگ) حدود 40 تا 45 میلیارد تومان بوده است. [یعنی چیزی قریب به 9 میلیون تومان به ازای هر مترمربع] البته این موفقیتی است که با صرف این هزینه برای حدود 500 نفر به طور ثابت در مجموعه شغل ایجاد می شود و از این طریق امید به زندگی هم افزایش خواهد یافت.

اگر صحبتی هم به عنوان کلام آخر با خوانندگان دارید بفرمایید.

ما در ایپک پالاس به دنبال جذب رضایت حداکثری شهروندان و به خصوص ساکنان منطقه غرب تبریز بوده ایم و با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش خواهیم کرد تا بهترین و به روزترین امکانات در زمینه خرید آسان و دلچسب و گذران اوقاتی خوش برای مردم عزیز شهر و مهمانان تبریز را فراهم کنیم.

 

خواندن 1261 دفعه

  خبرخوانفیسبوک 

دفتر مرکزی

خیابان علامه طباطبائی ( چایکنار )
به سمت آبرسان روبروی شهرداری
منطقه یک برج عمارت صبا ط 10 غ
تبریز - ایران
تماس با دفتر مرکزی
33374993 41 98+ تماس
آدرس ایمیل شرکت
info[a]ipakpalace.com

آدرس پروژه

شهرک اندیشه
سی وپنج متری اندیشه
دفتر مجتمع تجاری تفریحی ایپک پالاس
تبریز - ایران
تماس با مدیریت پروژه
 34264016 41 98+ تماس
آدرس ایمیل مدیریت پروژه
manager[a]ipakpalace.com

آدرس دفتر فروش

شهرک اندیشه- فلکه اصلی
دفتر فروش مجتمع تجاری تفریحی ایپک پالاس- تبریز - ایران
تماس با  واحد واگذاری و فروش
95 95 25 34  41 98+ تماس
آدرس ایمیل مدیرفروش
sales[a]ipakpalace.com

مار را در نقشه بیابید

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…